22-23.05.2021 : Ekstraliga - XV kolejka

RC Lechia Gdańsk - Master Pharm Rugby Łódź 21:52 (21:31)

Punkty dla łodzian: Kępa 22, Lolesio 10, Kramarenko, Karpiński, Wlaźlak, Mchedlidze po 5

Widowiskowy mecz, efektowne zwycięstwo.

Po widowiskowym meczu pokonali w Gdańsku Lechię. W 4 min sędzia podyktował karnego dla gospodarzy, którzy go wykorzystali i prowadzili 3:0 po celnym kopie Janeczki. Akcja łódzkiego młyna dała w 9 minucie pierwsze przyłożenie łodzianom, skutecznie podwyższył Kępa . Potem trwała widowiskowa wyrównana walka. . Łodzianie prowadzili w 20 minucie 17:10, ale kolejny atak gospodarzy zaskoczyły łodzian. Gdańszczanie wykorzystali dwa karne i przewaga w 29 minucie zmalała do jednego punktu. W 35 min po składnej szybkiej akcji całej drużyny przyłożenie zaliczył Kramarenko, podwyższył Kępa i było 24:16. Co z tego, skoro za chwilę łodzianie pogubili się w defensywie i znów pozwolili rywalom na skuteczną akcję. W ostatnim ataku pierwszej połowy Kramarenko uciekł rywalom, a Wlaźlak zaliczył czwarte przyłożenie, dające bonusowy punkt gościom.

W pierwszej akcji drugiej połowy łodzianie znów zaskoczyli gdańszczan sprytną akcją i Loleosio cieszył się ze zdobycia punktów. Karnego wykorzystał Kępa i przewaga wzrosła do 20 punktów. W tym momencie trener Żórawski dokonał totalnej zmiany w składzie. Master Pharm Rugby grali spokojnie, starając się kontrolować wydarzenia na boisku. Po karnym Kępy przewaga wzrosła do 23 punktów, którą powiększyli jeszcze skuteczną akcją młyna Mchedlidze i karnym Kępy. (źródło:Express Ilustrowany)

Punkty Lechia: Rafał Janeczko -11, Kewin Bracik -5 , Bartosz Kruszczyński -5.

Pozostałe mecze:OKS Skra Warszawa - MKS Ogniwo Sopot 9:18 (6:9), RzKS Juvenia Kraków - Awenta Pogoń Siedlce 21:19 (9:12), RC Orkan Sochaczew - RC Arka Gdynia 66:0 (38:0), Edach Budowlani Lublin - RK Sparta Jarocin 44:10 (23:3)

Master Pharm Rugby Łódź: Kramarenko (50, Soafa), Plesiński, Kacprowicz (50, Mchedlidze), Karpiński (50, Shevchenko), Dułka, Mirosz, Justyński (72, Serafin), Lolesio (60, NIbladze), Plichta, Kępa, Kotasa, Seerane (50, Brzozowski), Dobijański, Wlaźlak, Urbaniak

Kategoria: Ekstraliga. | Wyświetleń: 438 | Dodał: Qubast | Rating: 0.0/0