Strona Kibiców Rugby


Walijczyk Chris Hitt został selekcjonerem reprezentacji Polski w rugby. Zastąpił na tym stanowisku Irlandczyka Duain'e Lindsey'a.

Komisja konkursowa, w skład której wchodzili członkowie zarządu PZR, wybierała trenera kadry narodowej spośród ponad czterdziestu ofert szkoleniowców z całego świata. Trwało to długo, bo pierwotnie termin wyboru trenera to 15 lutego. Na początku marca udało się wyselekcjonować grupę kandydatów do sześciu ofert. Przesłuchania trwały od środy do poniedziałku.

Członkowie komisji mieli swoich faworytów, ale po odejściu Duaine'a Lindsey'a mówiło się o zasadności powrotu do kadry polskiego szkoleniowca. Dla wielu byłych zawodników i trenerów faworytem konkursu był Tomasz Putra. To były selekcjoner polskiej kadry narodowej. Pracował z nią w latach 2006-2013. Za jego kadencji r ... Czytaj więcej »

Kategoria: Reprezentacja | Wyświetleń: 282 | Dodał: Qubast | Data: 23 Marzec 2021 | Komentarze (0)

Polski Związek Rugby poszedł w ślady Zbigniewa Bońka i nie przedłużył umowy z trenerem reprezentacji Duaine Lindsayem.

Został ogłoszony konkurs na nowego selekcjonera, ze względów proceduralnych dodaje związek. W ciągu ostatnich trzech lat na jednaście rozegranych spotkań nasza drużyna wygrała trzy. Dwa razy byliśmy blisko pokonania drużyn, plasujących się wyżej od naszej drużyny. Z Holandią przegraliśmy 6:7, a z Portugalią 25:27. Po rozstaniu z charyzmatycznym szkoleniowcem z RPA Blikkiesm Groenewaldem, którego popierali zawodnicy i przy nim odnosili sukcesy, drużyna narodowa zrobiła wyraźny krok w tył. Rozstanie z Blikkiesm to był wielbłąd PZRugby. Czy teraz związek postawi na Polaka czy też zdecyduje się zatrudnić zagranicznego szkoleniowca, może znów będzie to... Lindsay. Powiedzmy szczerze, że PZ ... Czytaj więcej »

Kategoria: Reprezentacja | Wyświetleń: 188 | Dodał: Qubast | Data: 20 Styczeń 2021 | Komentarze (0)