18:44:08
25-26.09.2021 : Ekstraliga - V kolejka - Wyniki

Skra Warszawa - Master Pharm Rugby Łódź SA 25:16 (5:6)

Punkty dla Łodzi: Brzozowski -11, Kramarenko -5 Punkty Skra: Patryk Chain 10 (2pd, 2K), Vaha Halaifauna 5 (P), Arkadiusz Janeczko 5 (P), Martin Mangongo 5 (P).

Walka była niesamowita, ale niestety przegrana.Po ambitnej walce i dramatycznej końcówce Master Pharm Rugby Łódź doznali pierwszej ligowej porażki. W składzie łodzian zabrakło dwóch podstawowych graczy formacji młyna: Mchedlidze i Shevchenki. I to miało wpływ na przebieg wydarzeń. W 20 minucie po akcji tej formacji gospodarze prowadzili 5:0.

Łodzianie nie zamierzali dawać za wygraną. Byli blisko przyłożenia piłki w polu punktowym Skry. Ostatecznie kończyło się na karnych wykorzystywanych przez Brzozowskiego. Dlatego łodzianie do przerwy prowadzili.

Już na początku drugiej połowy po znakomitej indywidualnej akcji Halaifonuy Skra wyszła na prowadzenie 12:6.

Jeden po drugim ataki wysoką szarżą gospodarzy skończyły się w końcu żółtą kartką dla gracza Skry i karnym wykorzystanym przez Brzozowskiego. Rywale odpowiedzieli tym samym i na tablicy widniał wynik 15:9 dla Skry. Łodzianie walczyli, ale popełnili błąd metr od pola punktowego rywali i stracili szans na wyjścia na prowadzenie. Co się odwlecze to nie to nie uciecze. Akcja młyna zakończona przez Kramarenkę i podwyższenie Brzozowskiego dały prowadzenie łodzianom w 67 minucie spotkania 16:15. Niestety, po przegranym aucie łodzianie w 90 minucie i karnym Skra wyszła na prowadzenie 18:16, a potem po szybkim ataku zdobyła przyłożenie (łodzianie sygnalizowali bezskutecznie zagranie do przodu) i podwyższenie, wygrywając spotkanie 25:16.

Skład Master Pharm Rugby Łódź: Tevita Soafa  Vitalii Kramarenko . Robert Kacprowicz  Piotr Karpiński  Szymon Witkowski  Davit Nibladze (75`Łukasz Rydzyński) Cezary Plesiński  Michał Mirosz  Paweł Urbaniak  Kamil Brzozowski  Premysław Serafin  Adrian Seerane .Przemysław Dobijański  Damian Wlaźlak  Krystian Pogorzelski Rezerwa: Grzegorz Dułka, Hubert Lewandowski Trenerzy: Przemysław Szyburski, Mirosław Żórawski

Pozostałe mecze:RC Lechia Gdańsk - RC Arka Gdynia 30:26 (12:19), RC Orkan Sochaczew - KS Posnania Poznań 47:18 (28:13). , Awenta Pogoń Siedlce - MKS Ogniwo Sopot 14:57 (7:26) , RzKS Juvenia Kraków - Edach Budowlani Lublin 11:31 (11:10)

Kategoria: Ekstraliga. | Wyświetleń: 415 | Dodał: Qubast | Rating: 0.0/0