13:04:38
27.02.2022 : Ekstraliga - II kolejka (zaległy mecz)

MKS Ogniwo Sopot - Master Pharm Rugby Łódź SA 13:17 (3:14)

Punkty - Ogniwo: Grebienow 5, Olszewski 5, Plichta 3, Master Pharm Mchedlidze: 5, Seerane 5 Brzozowski 7

W zaległym meczu ekstraligi rugby mistrz Polski - Ogniwo Sopot podjął mocno osłabionego wicemistrza - Master Pharm Rugby Łódź. Wydawało się, że łodzianie są na straconej pozycji. Tymczasem pokazali wielką klasę i odnieśli wspaniałe zwycięstwo! Przed meczem odegrano hymny Ukrainy i Polski. Była też minuta ciszy dla ofiar rosyjskiej agresji. Początek meczu należał do gospodarzy, którzy po karnym prowadzili 3:0. Potem inicjatywę przejęli łodzianie, ale zawodziło ostatnie podanie. Do czasu...W 35 minucie Master Pharm wyprowadzili znakomity składny atak z własnej połowy, który zakończył w polu punktowym Mchedlidze i łodzianie wyszli na prowadzenie. W 40 min po wygranym aucie i znakomitej akcji Seerane przewaga gości się powiększyła.W 60 min po wysokiej szarży goście mieli karnego. I Brzozowski udanym kopem między słupy z 30 metrów podwyższył prowadzenie łodzian na 17:3. Mijały minuty. Ogniwo przeszło do ofensywy. Już po regulaminowym czasie gospodarze zabrali piłkę łodzianom i Grebienow przedarł się na pole punktowe. Łodzianie bronili się na linii punktowej. Kolejne punkty w dziesiątej doliczonej minucie zdobył Olszewski. Po tej akcji sędzia odgwizdał koniec spotkania. Gorąco dopingowani goście cieszyli się ze zwycięstwa!

Master Pharm Rugby Łódź: Kramarenko, Plesiński, Mchedlidze, Serafin, Schevneko, Nibladze, Mirosz, Soafa, Urbaniak, Brzozowski, Lewandowski, Dobijański, Seerane, Wlaźlak, Pogorzelski oraz Kacprowicz, Matyjak, Witkowski, Olejnik, Dułka. Jako zawodnik został wpisany do protokołu trener Szyburski.

(Sędziowali: Reks, Jasiński, Jastrzębski) (źródło:Express Ilustrowany)

Przed meczem rugby w Sopocie odegrano hymny Ukrainy i Polski.

Przed inaugurującym rundę wiosenną ekstraligi meczu Ogniwa i Master Pharm Łódź w Sopocie odegrano hymny Ukrainy i Polski oraz minutą ciszy uczczono pamięć poległych podczas rosyjskiej agresji. W obu zespołach zagrało sześciu rugbistów pochodzących z Ukrainy.

W składzie mistrzów Polski jest czterech zawodników urodzonych na Ukrainie – to Władysław Grabowski, Dmytro Mokrecow, Oleksandr Czasowski i Roman Żuk. Ten kwartet od wielu lat gra i mieszka na co dzień w Polsce.

Najdłużej Grabowski, bo ponad 10 lat. Władek od dawna ma też nasze obywatelstwo, zadebiutował również tydzień temu w reprezentacji Polski w wygranym 27:10 w Pradze towarzyskim meczu w Czechami. Uprawnieni do występów w biało-czerwonych barwach są także Czasowski i Żuk. Po agresji Rosji na Ukrainę ci zawodnicy normalnie ćwiczyli, ale widać było, że są rozkojarzeni i jakby nieobecni. Myślami byli zupełnie gdzie indziej. Na razie nie wiemy czy w jakiejś formie zaangażują się w pomoc swoim rodakom i skorzystają z przerwy w treningach, ale nie można tego wykluczyć - powiedział PAP dyrektor Ogniwa Bartosz Olszewski.

W konfrontacji z wicemistrzem Polski na boisku pojawiła się cała czwórka, poza Mokrecowem wszyscy w podstawowym składzie. Z kolei w Master Pharm zagrali ich rodacy, Witalij Kramarenko i Oleksandr Szewczenko.Wychodzących na murawę zawodników prowadzili chłopcy z flagami Ukrainy i Polski, odegrano hymny obu krajów oraz minutą ciszy uczczono pamięć ofiar rosyjskiej agresji.W Sopocie lepsi okazali się goście, którzy triumfowali 17:13 (14:3). Rewanż zaplanowano 2 kwietnia w Łodzi.Ten mecz zainaugurował wiosenne zmagania ekstraligi. To spotkanie miało się odbyć 28 sierpnia w ramach drugiej kolejki, ale ze względu na korki na autostradzie rugbiści Master Pharm nie dotarli do Trójmiasta.

(źródło: MC, PAP)

Kategoria: Ekstraliga. | Wyświetleń: 381 | Dodał: Qubast | Rating: 0.0/0