Strona Kibiców Rugby


15:59:32
Reprezentant Holandii w rugby Ross Bennie-Coulson zagra w Ogniwie Sopot

Reprezentacyjny rugbista z Holandii zagra w barwach Ogniwa. Ross Bennie-Coulson przyjechał już do Sopotu. 30-letni Ross Bennie-Coulson to zawodnik znany polskim kibicom rugby. Wcześniej już grał w polskiej ekstralidze rugby w barwach Sparty Jarocin. Jest doświadczonym rugbistą, który może grać w I linii młyna, ale tak że w III linii.

- Zwróciliśmy uwagę na tego zawodnika już w poprzedniej rundzie, kiedy Sparta grała w Sopocie - mówi "Dziennikowi Bałtyckiemu" Adam Pogorzelski z zarządu sopockiego Ogniwa. Wiedzieliśmy ile znaczy w reprezentacji Holandii i dlatego odnowiliśmy kontakt. Ross nie może grac w Holandii ponieważ tam zawieszono rozgrywki ligowe, a bardzo chciał trenować i grać. To dla niego ważne także ze względu na czekający Holendrów baraż o miejsce w grupie Rugby Championship z Belgią.

Ogniwo patrzy na ten transfer szerzej. - Nie chodzi nam tylko o wzmocnienie na te 12 czekających nas meczów - dodaje Pogorzelski. Chcemy wykorzystać trenerskie doświadczenie Rossa, a przede wszystkim jego kontakty na holenderskim rynku rugby, by nawiązać współpracę z klubami z jego kraju - dodaje działacz Ogniwa.

Ogniwo zapowiada jeszcze jedną niespodziankę transferową. Dziś wiadomo, że sopocką drużynę nadal wzmacniać będą Paul Walters i AJ Rossouw z RPA. Być może w końcowej fazie rozgrywek dołączy do nich Dave Grundlingh. Do dyspozycji trenera Karola Czyża mają też być rugbiści z Wielkiej Brytanii czyli Tom Fidler i Ed Krawiecki.

Jeszcze w lutym do Ogniwa dołączył zawodnik formacji ataku, który już wcześniej grał w Sopocie. To rugbista z paszportami: australijskim i nowozelandzkim - Dwayne Burrows.

W najbliższa sobotę o godz. 16 na stadionie im. Edwarda Hodury w Sopocie Ogniwo po raz pierwszy w tym roku zagra ekstraligowy mecz. Rywalem będzie Orkan Sochaczew. (dziennikbaltycki.pl)

Kategoria: Info dla kibica, | Wyświetleń: 88 | Dodał: Qubast | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar