Strona Kibiców Rugby

20:32:11
W jakim składzie zagrają rywale po bójce w derbach?

W niedzielę o godz. 17 drużyna Master Pharm Rugby Łódź zagra kolejny mecz w ekstralidze, tym razem z Lechią w Gdańsku.

Czy rywale wystąpią w najsilniejszym składzie? Wszystkiemu winna wielka awantura w derbach Wybrzeża. Arka Gdynia pokonała po zaciętym i wyrównanym spotkaniu Lechię 25:21. W 37 minucie doszło do totalne bójki - podje sport.trojmiasto.pl. Punktem zapalnym była twarda szarża Dawida Wesołowskiego. Kilkunastu rugbistom puściły nerwy. Była walka na pięści. Arbiter Mirosław Szczepański zdecydował się ukarać żółtymi kartkami prowodyrów tego zajścia. Na 10 minut z boiska musieli zejść: Wesołowski i Plichta, który dodatkowo to starcie okupił rozbitym łukiem brwiowym.

Bójki nie są tolerowane w światowym i polskim rugby. Kary są surowe. Jakie i kiedy decyzje podejmie Komisja Gier i Dyscypliny PZR?. Na razie zdecydowała przyznać walkowera dla Lechii za nierozegrane spotkanie z Budowlanymi Lublin.(źródło:Express Ilustrowany)

Kategoria: Info dla kibica, | Wyświetleń: 283 | Dodał: Qubast | Rating: 0.0/0