RC Orkan Sochaczew - Master Pharm Rugby Łódź 24:30 (10:15)

Punkty dla łodzian: Vitalii Kramarenko -15, Kamil Brzozowski -10.Krzysztof Justyński -5,

Punkty Orkan: Jonathan O’Neill -10, Pieter Steenkamp -9, Michał Gadomski -5,

Sparta Jarocin - KS Budowlani Łódź 31:28 (17:11)

Punkty Budowlani: Michał Dudek -13, Krzysztof Majcherczyk -5 , Bartłomiej Szczukocki -5, Alan Owczarek -5

Rugbiści Master Pharm lepsi od mistrza Polski.

Łodzianie nadal się liderami rozgrywek ekstraligi. Najlepszy filar w Polsce Vitalii Kramarenko zdobył pierwsze przyłożenie w tym meczu po 10 minutach gry. Wynik podwyższył Kamil Brzozowski. Po wrzucie z autu łodzianie przeprowadzili kolejną skuteczną akcję. Młyn łodzian przepchnął rywala i Krzysztof Justyński zdobył kolejne punkty. Gospodarze przyłożyli piłkę w polu punktowym łodzian tuż przed końcem pierwszej połowy. Do przerwy łodzianie prowadzili 15:10, bo jeszcze karnego wykorzystali Kamil Brzozowski dla łodzian i Peter Steenkamp dla Orkana. W drugiej połowie zaczął padać deszcz. Nie przeszkodził naszej drużynie. Po zmianie stron po aucie bezpańską piłkę przejął Vitalii Kramarenko i położył piłkę w polu punktowym mistrza Polski. Kamil Brzozowski podwyższył i było 22:10. Vitalii był nie do zatrzymania, bo po kilku minutach znów przyłożył piłkę. Kopacz nie trafił i było 27:10. Orkan się nie poddawał – zaliczył dwa przyłożenia, oba z podwyższeniem. Było 27:24. Emocjonująca była końcówka meczu, ale kropkę nad i postawili łodzianie. Kamil Brzozowski wykorzystał karnego prawie z połowy boiska. –To był bardzo dobry mecz – mówił komentujący grę Andrzej Kopyt.

Master Pharm Rugby Łódź: Vitalii Kramarenko, Cezary Plesiński, Toma Mchedlidze, Piotr Karpiński, Oleksandr Szewczenko, Davit Nibladze (70, Patryk Olejnik), Krzysztof Justyński (63, Szymon Witkowski), Eryk Chain, Elguja Kikvadze, Kamil Brzozowski, Przemysław Dobijański, Patryk Chain, Polomea Kata Finau, Dmytro Prodeus, Krystian Pogorzelski (75, Damian Wlaźlak).Trenerzy Przemysław Szyburski i Mirosław Żórawski.

(źródło:dzienniklodzki - Dariusz Kuczmera))

Pozostałe mecze: UP Fitness Skra Warszawa - RC Lechia Gdańsk 80:0 (38:0) KS Posnania Poznań - RzKS Juvenia Kraków 42:40 (18:19), MKS Ogniwo Sopot - Edach Budowlani Lublin 30:24 (19:13), Awenta Pogoń Siedlce - RC Arka Gdynia 17:25 (10:7)

Kategoria: Ekstraliga. | Wyświetleń: 261 | Dodał: Qubast | Rating: 0.0/0