09:33:38
14-15.05.2022 : Ekstraliga - XV kolejka - wyniki

Awenta Pogoń Siedlce - Master Pharm Rugby Łódź SA 21:23 (9:10)

Punkty dla łodzian.  Kamil Brzozowski -8, Tevita Soafa -5, Oleksandr Szewczenko -5, Krystian Pogorzelski -5.

W meczu 15. kolejki ekstraligi rugby drużyna Master Pharm Rugby Łódź walczyła z Pogonią w Siedlcach.Pierwszą połowę łodzianie wygrali 10:9, ale zaraz po przerwie gospodarze objęli prowadzenie 14:10. Podopieczni trenera Przemysława Szyburskiego wzięli się solidnie do pracy. Łodzianie odrobili straty, wyszli na prowadzenie 18:14 po przyłożeniu Oleksandra Szewczenki i karnym prawie z połowy boiska Kamila Brzozowskiego.
To nie był koniec emocji. W 74 minucie Filip Skup przyłożył piłkę na polu punktowym łodzian i Pogoń objęła prowadzenie 19:18. Podwyższenie było skuteczne i łodzianie przegrywali 18:21. Zrobiło się nerwowo, bo czas płynął nieubłaganie.
Łodzianie się nie poddawali i stać ich było na niezwykłą odpowiedź. Po efektownej akcji młyna Krystian Pogorzelski zdobył pięć punktów. Szkoda, że nie udało się podwyższyć po tym przyłożeniu, ale i tak ta przewaga wystarczyła.
W ostatniej akcji meczu gospodarze kopali na słupy łodzian, ale nie trafili (podobnie jak w poprzednim meczu ze Skrą) i wygrana łodzian stała się faktem.
Najlepszym zawodnikiem w drużynie Master Pharm został Oleksandr Szewczenko.(źródło:dzienniklodzki.pl)

Za dwa tygodnie łodzianie podejmą RC Lechię Gdańsk. Jeszcze nie wiadomo, na jakim boisku.

Master Pharm: Kramarenko, Plesiński, Mchedlidze (37, Kacprowicz), Karpiński (12, Witkowski), Shevchenko, Nibladze (65, Orłowski), Soafa (65, Olejnik), Mirosz, Urbaniak, Brzozowski, Serafin, Lewandowski, Dobijański, Wlaźlak, Pogorzelski. Trener:Przemysław Szyburski.

Pozostałe mecze:OKS Skra Warszawa - RC Orkan Sochaczew 12:12 (12:9), Edach Budowlani Lublin - Posnania Poznań 71:14 (38:0), RC Lechia Gdańsk - MKS Ogniwo Sopot 23:38 ( Juvenia Kraków - Arka Gdynia 52:28 (35:14)

Kategoria: Ekstraliga. | Wyświetleń: 265 | Dodał: Qubast | Rating: 0.0/0