Strona Kibiców Rugby

Trwa kilkutygodniowa przerwa w rozgrywkach ekstraligi rugby.

I dobrze dla łódzkiej mocno osłabionej przez kompletnie bezsensowną decyzję związku o zakazie transferowym dla kilku drużyn, w tym Master Pharm Rugby. Jest czas na wyleczenie urazów czołowych zawodników i wystawienie obecnie najlepszego składu na następne spotkanie w połowie października z Lechią w Gdańsku.
Powód dłuuugiej przerwy? Najpierw walczyła młodzieżowa reprezentacja, teraz przychodzi czas na pierwszą. W sobotę Polacy w Rugby Europe Trophy zagrają na wyjeździe z Ukrainą. Trener drużyny narodowej Walijczyk Christian Hitt na zgrupowanie do Siedlec powołał 36 zawodników. Jest wśród nich czołowy gracz Master Pharm Rugby Łódź - Krystian Pogorzelski i były zawodnik łódzkiej drużyny, grając dziś w Szwajcarii w klubie Rugby Club Yverdon Patryk Reksulak. Smaczku całej spra ... Czytaj więcej »

Kategoria: Reprezentacja | Wyświetleń: 264 | Dodał: Qubast | Data: 07 Pażdż. 2021 | Komentarze (0)

Biało-Zielone Ladies Gdańsk zdobyły 11 tytułów mistrzyń Polski z rzędu, dlatego szukają wyzwań za granicami. Gra w lidze rosyjskiej na pewno takim będzie. Mistrzostwa Polski kobiecych 7 w rugby zostały w ostatnich latach zdominowane przez Biało-Zielone Ladies Gdańsk.

Podopieczne trenera Janusza Urbanowicza (początkowo pod szyldem Ladies Lechia Gdańsk) wygrały 11 kolejnych tytułów mistrzowskich. Polska liga stała się dla nich wyraźnie za ciasna - we wrześniu dziewczyny zajęły drugie miejsce w rozgrywanym w Petersburgu Pucharze Europy (odpowiednik Ligi Mistrzów). Dwa miesiące wcześniej reprezentacja Polski (składająca się w zdecydowanej większości z Biało-Zielonych, której selekcjonerem jest wspomniany Urbanowicz) zdobyła srebrne medale mistrzostw Europy. Teraz gdańszczanki idą krok dalej. Pierwszy raz poinformował o tym w Podcaście o Rugby trener Janusz U ... Czytaj więcej »

Kategoria: Rugby Kobiety | Wyświetleń: 219 | Dodał: Qubast | Data: 07 Pażdż. 2021 | Komentarze (0)