Strona Kibiców Rugby

Rugbiści Francji w sobotę w Paryżu pokonali Anglię 25:13 i zdobyli Puchar Sześciu Narodów. "Trójkolorowi" poprzednio sięgnęli po to trofeum w 2010 roku.

W lutym 2022 r. rozegrana będzie 23. edycja Pucharu Sześciu Narodów i aż 128. wliczając poprzednie rozgrywki (Home Nations Championship i Puchar Pięciu Narodów). Przez pięć tygodni, od 5 lutego do 19 marca 2022 r. najlepsi zawodnicy zmierzą się w sześciu miastach i powalczą o miano najlepszego!

Rozgrywki będą się odbywały w formie każdy z każdym, na stadionie gospodarza. Za każdy z nich drużyny dostają punkty. Zwycięzca meczu otrzymuje cztery punkty, w przypadku remisu uczestnicy otrzymują po dwa punkty. Za przegraną nie przysługuje ani jeden punkt. Dodatkowy punkt bonusowy drużyny mogą dostać za zdobycie co najmniej czterech przyłożeń lub przegraną nie więcej niż siedmioma punktami. Za ... Czytaj więcej »

Kategoria: Puchar Sześciu Narodów | Wyświetleń: 682 | Dodał: Qubast | Data: 20 Marzec 2022 | Komentarze (0)

Reprezentacja Polski przegrała w Brukseli z Belgią 11:41 w swoim czwartym meczu rozgrywek Rugby Europe Trophy. Wcześniej biało-czerwoni pokonali Ukrainę 27:24, Niemcy 21:16 i Szwajcarię 37:25.Polacy dobrze rozpoczęli spotkanie. W 3. minucie Wojciech Piotrowicz wykorzystał rzut karny i prowadzili 3:0. Próbowali pójść za ciosem, ale popełnili błąd w ataku i Victor Pazgrat wykończyła kontrę Belgów. Po tym jak Alan Williams dobrze wykonał podwyższenie było 10:3 dla Belgów.

Akcja ta uskrzydliła gospodarzy, którzy przejęli inicjatywę. Do przerwy było 22:6, a trzy kolejne punkty dla biało-czerwonych zdobył - także z karnego - Ross Cooke.Co prawda w 50. minucie Dazzy Cornez przedarł się z piłką na pole punktowe (było 27:6), ale potem długo przewagę mieli Polacy. Zdobyli tylko pięć punktów, a pod koniec spotkania znów popełnili kilka prostych błędów w defensywie. ... Czytaj więcej »

Kategoria: Reprezentacja | Wyświetleń: 180 | Dodał: Qubast | Data: 19 Marzec 2022 | Komentarze (0)