Strona Kibiców Rugby

Reprezentacja Polski kobiet w rugby 7-osobowym zdobyła tytuł mistrzyń Europy podczas rozgrywanego w Krakowie turnieju finałowego. O sukcesie podopiecznych trenera Janusza Urbanowicza przesądziło półfinałowe zwycięstwo ze Szkocją 14:0. Na koniec Polki przegrały z Irlandkami, ale to nie odebrało im triumfu w całym cyklu ME.

Mistrzostwa Europy w rugby w siedmioosobowym rozgrywane są w formule dwóch turniejów, a końcowa kolejność ustalana jest na podstawie ich łącznych wyników. Przed tygodniem Polki wygrały turniej w Lizbonie. W Krakowie zajęły drugie miejsce, co wystarczyło im do zdobycia tytułu.

To historyczny sukces polskiego rugby siedmioosobowego, dyscypliny olimpijskiej. W ubiegłym roku biało-czerwone były wicemistrzyniami Europy.

Obie ... Czytaj więcej »

Kategoria: Reprezentacja Kobiety 7 | Wyświetleń: 336 | Dodał: Qubast | Data: 04 Lipiec 2022 | Komentarze (0)