05-06.03.2022 : Ekstraliga - VI kolejka (zaległa)

Master Pharm Rugby Łódź- Pogoń Siedlce 30:10 (10:10)

Punkty zdobyli: Brzozowski 20, Wlaźlak -5, Dobijański -5

Punkty Siedlce: M. Chanchibadze -5 P. Sili -5

Drużyna Master Pharm Rugby mimo wielkiego osłabienia absurdalnym transferowym zakazem nie traci ducha walki. Łodzianie po pokonaniu Ogniwa Sopot, wygrali wiosną drugi mecz, tym razem przy sztucznych światłach na stadionie przy al. Piłsudskiego z Pogonią. To był bardzo trudny mecz, bo rywale choć ostatni w tabeli, zimą dokonali kilku znaczących wzmocnień i są inną, zdecydowanie lepszą drużyną.
Początkowo wydawało się jednak, że gospodarze odniosą łatwe zwycięstwo. Przez pół godziny przebywali właściwie cały czas pod polem punktowym siedlczan. Popełniali jednak błędy, dlatego zaliczyli tylko jedno przyłożenie po efektownej akcji Soafy z Wlaźlakiem. Jedna udana kontra Pogoni sprawiła, że do przerwy widniał na tablicy wynik remisowy.
W drugiej połowie długo trwała zacięta, wyrównana walka. Rywale kilka razy byli pod polem punktowym łodzian, ale ci potrafili się skutecznie obronić. Można się było obawiać jak potoczy się spotkanie w końcówce, gdyż Master Pharm mieli ograniczone możliwości dokonywania zmian.
Tymczasem łodzianie pokazali niezwykłego ducha walki. W samej końcówce ciągu czterech minut rozstrzygnęli losy spotkania. Najpierw w 76 min po szybo rozegranym karnym punkty zdobył Brzozowski, a w ostatniej minucie regulaminowego czasu po efektownym zespołowym ataku z punktów cieszył się Dobijański. (źródło:Express Ilustrowany)

Rugbiści Master Pharm Łódź odnieśli zwycięstwo na stadionie Widzewa.

Zawodnikiem meczu został Przemysław Serafin.
– Stworzyliśmy bardzo emocjonujące widowisko – mówił prezes Master Pharm Krzysztof Serafin. – Wynik ważył się do samego końca.
– Graliśmy z Pogonią troszeczkę za nerwowo i popełniliśmy zbyt dużo błędów, ale walczyliśmy do końca – mówił trener Przemysław Szyburski. – Osiągnęliśmy pewną wygraną, bonusa nie udało nam się zdobyć, ale gratuluję moim zawodnikom.

Dzięki zdobyciu czterech punktów łodzianie gonią czołówkę ekstraligi.

Na trybunach stadionu Widzewa pojawił się transparent nawiązujący do wojny w Ukrainie i hasła żołnierzy-obrońców z Wyspy Węży: „Ruski wojenny korabl idi nachuj! Chwała Ukrainie”.(źródło:dzienniklodzki.pl)

Przewidywany skład Master Pharm Rugby Łódź:  1. Vitalii Kramaernko, 2. Cezary Plesiński, 3. Toma Mchedlidze, 4. Przemysław Serafin, 5. Oleksandr Szewczenko, 6. David Nibladze, 7. Michał Mirosz, 8. Tevita Soafa, 9. Paweł Urbaniak, 10. Kamil Brzozowski, 11. Hubert Lewandowski, 12. Adrian Seerane, 13. Przemysław Dobijański, 14. Damian Wlaźlak, 15. Krystian Pogorzelski. Rezerwowi: 16. Grzegorz Dułka, 18. Robert Kacprowicz, 19. Patryk Olejnik, 20. Szymon Witkowski, 22. Mateusz Matyjak.Trener:Przemysław Szyburski.

Pozostałe mecze: KS Posnania Poznań - Edach Budowlani Lublin 22:48 (10:20) MKS Ogniwo Sopot - RC Lechia Gdańsk 27:24 (15:10) RC Orkan Sochaczew - Up Fitness Skra Warszawa 16:7 (9:0) RC Arka Gdynia - RzKS Juvenia Kraków 27:8 (5:0)

Kategoria: Ekstraliga. | Wyświetleń: 419 | Dodał: Qubast | Rating: 0.0/0