Strona Kibiców Rugby

16:22:21
Mistrzostwa Polski. Złoto dla KS Budowlani Commercecon Łódź

Zawodnicy KS Budowlani Commercecon Łódź zdobyli złoty medal mistrzostw Polski juniorów w rugby XV. W finale pokonali Orkana Sochaczew 36:0. Dla drużyny trenerów Marka Maciejewskiego i Ryszarda Wiejskiego to drugi z rzędu złoty medal!

Drużyna z Górniczej była zdecydowanym faworytem finałów, bo w eliminacjach nie przegrała żadnego meczu. W związku z wycofaniem się w ostatniej chwili Lechii Gdańsk, z którymi półfinał mieli grać Budowlani, łodzianie awansowali bezpośrednio do finału. W drugim półfinale, po bardzo wyrównanej grze, minimalnie lepsi okazali się rugbiści Orkana Sochaczew pokonując Juvenię Kraków 43:36.

W rozgrywanym w sobotę meczu o złoto Budowlani zmierzyli się z drużyną Orkana Sochaczew. Zawodnicy z mazowsza tylko w pierwszej połowie byli w stanie przeciwstawić się Łodzianom. Wynik do przerwy 5:0 dla Budowlanych. W drugiej połowie mecz stał się bardzo jednostronny i raz po raz zawodnicy z Górniczej zanosili piłkę na pole punktowe rywali. KS Budowlani Łódź wygrali 36:0.

Złoty medal Mistrzostw Polski to drugi krążek w tym sezonie dla klubu z Górniczej. Rugbiści i rugbistki będą jeszcze mieli szanse na medale w rugby 7-osobowym.

Skład mistrzowskiej drużyny juniorów KS Budowlani Commercecon Łódź: Grzegorz Bieliński, Mateusz Bińkowski (wypożyczony z Posnani Poznań), Igor Bykowski, Paweł Czyżyk (wypożyczony z Tytana Gniezno), Kacper Drynkowski, Paweł Głownia (wypożyczony z Ogniwa Sopot), Jakub Iskierko (wypożyczony z Ogniwa Sopot), Adrian Kaczmarek, Aleksander Kmieciak, Jakub Majczyk, Dominik Massalski, Bartłomiej Michałek, Mateusz Mirowski, Wiktor Ordziński, Alan Owczarek, Tomasz Peska, Bartłomiej Pietrzak, Artur Rembowski, Olgierd Sawicki, Dominik Szczepański (wypożyczony z Tytana Gniezno), Bartosz Sikora, Filip Soszka, Adrian Stańczykowski, Szymon Wawrzyniak, Mikołaj Wojciechowski.
Trenerzy: Marek Maciejewski, Ryszard Wiejski (źródło:Express Ilustrowany)

Kategoria: Dzieci - Młodzież | Wyświetleń: 284 | Dodał: Qubast | Rating: 0.0/0