Strona Kibiców Rugby

21:35:52
Rugbistki KS Budowlani Commercecon Łódź drugie na turnieju w Paryżu

Dużym sukcesem zakończył się wyjazd rugbistek KS Budowlani Commercecon Łódź na turniej Queens Rugby Festival do Paryża.

Łodzianki przyjechały do Paryża w czwartek rano, żeby mieć okazję pozwiedzać i zobaczyć największe atrakcje turystyczne stolicy Francji.

Turniej Queens Rugby Festival rozpoczął się w sobotę. Wzięło w nim udział 16 drużyn w 3 kategoriach: szkoleni, uniwersyteckiej i federalnej. Łodzianki ostatecznie znalazły się w rozgrywkach federalnych razem z pięcioma innymi drużynami, rozgrywanych w dwudniowej formule. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę wszystkie drużyny miały do rozegrania po trzy mecze. Zawodniczki KS Budowlani Commercecon Łódź miały okazję przetestować swoje umiejętności przeciwko trzem drużynom francuskim, jednej angielskiej i jednej węgierskiej.

W pierwszym sobotnim meczu łodzianki zmierzyły się Belsize Park RFC z Centralnego Londynu grającymi na co dzień w rugby XV na czwartym poziomie rozgrywkowym w Anglii. Budowlane zagrały bezbłędnie w obronie świetnie broniąc mocne wejścia i dobrą grę kontynuacyjną Angielek. Londynki nie były w stanie przeciwstawić się dobrze zorganizowanej i wykorzystującej całą szerokość boiska ofensywie Łodzianek. Mecz zakończył się wynikiem 17:0.

W drugim meczu Budowlane zmierzyły się z najlepszą drużyną turnieju RC Courbevoie Whippets z Paryża, grającą w Federal 1, czyli na trzecim poziomie rozgrywek we Francji. Mecz był niezwykle wyrównany. Pierwsze przyłożenie w meczu zdobyły Paryżanki, ale Łodzianki nie były dłużne i na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 5:5. W drugiej połowie to Budowlane jako pierwsze przeprowadziły udaną akcję i wysunęły się na prowadzenie 10:5. W końcówce inicjatywę przejęły Francuski i utrzymując się przy piłce ponad 2 minuty zmusiły obronę naszej drużyny do błędu. Udane podwyższenie dało drużynie z Paryża zwycięstwo 12:10, bo w ostatniej minucie meczu Łodziankom nie udało się przełamać obrony przeciwnika.

W trzecim meczu Budowlane grały z gospodyniami turnieju Rugby Club de Vincennes - grającymi w rugby XV w Federal 2, czyli na czwartym poziomie rozgrywek we Francji. Łodzianki w pierwszej połowie zdominowały rywalki zdobywając 3 przyłożenia i nie tracąc żadnego. W drugiej części spotkania Paryżanki rzuciły się do skutecznego odrabiania strat i udało im się dwukrotnie zameldować na polu punktowym Budowlanych. Mecz zakończył się wynikiem 17:10 dla zawodniczek z Górniczej 5.

W niedzielę, w czwartym meczu turnieju, Budowlane grały przeciwko Budapest Exiles. Węgierki były wyraźnie słabszą drużyną w grze otwartej, ale sprawiały pewne problemy Łodziankom walcząc w przegrupowaniach i grając na kontakcie. Drużyna z Górniczej świetnie wykorzystywała błędy przeciwniczek i szeroką grą po rękach zdobywała kolejne przyłożenia. Klasycznego hatricka zdobyła w pierwszej połowie Laura Spławska. Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Budowlanych 29:5.

W ostatnim meczu grupowym Łodzianki zmierzyły się z Paris Olympique Rugby Club - kolejną paryską drużyną grającą w Federal 2. Francuzki wyraźnie nie były przygotowane fizycznie do trudów dwudniowego turnieju i stanowiły tylko tło dla Budowlanych. Zawodniczki z Górniczej zdobyły w tym sześć przyłożeń i straciły jedno. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Budowlanych 38:5.

W finale turnieju Łodzianki po raz drugi spotkały się z RC Courbevoie Whippets. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i pełna walki. Paryżanki tylko raz złamały obronę Łodzianek. W drugiej niestety 2 zawodniczki Budowlanych zostały ukarane żółtymi kartkami i grając w osłabieniu drużyna nie była w stanie przeciwstawić się świetnie grającym przeciwniczkom. Mecz zakończył się przegraną Łodzianek 0:20. Przegrana w finale dała zawodniczkom z Górniczej bardzo dobre drugie miejsce.

"Było to dla nas świetne doświadczenie. Część dziewczyn po raz pierwszy zagrała w turnieju dwudniowym, który jest bardzo obciążający fizycznie. W takiej formule będą grały podczas Rugby Europe Girls U18 Sevens Trophy. Dodatkowo mieliśmy okazję zmierzyć się z drużynami z którymi nigdy wcześniej nie graliśmy i zobaczyć na jakim poziomie jest rugby siedmioosobowe w innych krajach." - powiedziała trenerka Patrycja Badowska.

- Mamy bardzo młody skład, właściwie można powiedzieć, że jest to drużyna U18, bo tylko 4 z naszych zawodniczek miało więcej niż 18 lat. Mimo tego dziewczyny nie odstawały od innych drużyn ani siłą, ani szybkością, ani umiejętnościami indywidualnymi. Niewielką różnice było widać w kwestii jakości i szybkości podejmowania decyzji na boisku, które w naszym przypadku nie zawsze były optymalne. Musimy również dalej pracować nad organizacją gry, żeby tworzyć więcej okazji do zdobywania punktów - dodał trener Michał Czerwiowski

Dzięki wsparciu sponsorów zawodniczki z Górniczej wystąpiły w nowych, awangardowych strojach zaprojektowanych specjalnie na okazję tego wyjazdu przez młodego łódzkiego projektanta mody - Tomasza Armadę

Skład KS Budowlani Commercecon Łódź na Queens Rugby 7 Festival: Maria Aguado Martinez, Marta Buba, Zosia Fornalczyk, Berenika Jędrycha, Karolina Krawczyk, Maja Kopka, Martyna Łaszcz, Oliwia Rawecka, Viktorya Shepel, Kateryna Sorokina, Laura Spławska, Karolina Stokowska, Aleksandra Trębska, Daria Yarotska, Żaneta Zych

Trenerzy: Michał Czerwiowski i Patrycja Badowska

Fizjoterapeutka: Eliza Wojciechowska

(źródło:dzienniklodzki.pl)

Kategoria: Rugby Kobiety | Wyświetleń: 103 | Dodał: Qubast | Rating: 0.0/0