Strona Kibiców Rugby

Kategoria: Plakat | Wyświetleń: 176 | Dodał: Qubast | Data: 05 Pażdż. 2020 | Komentarze (0)

Brawo. Po ciężkiej, męskiej walce rugbiści Master Pharm Rugby wygrali w Sochaczewie za pięć punktów i awansowali na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

O sukcesie łodzian zadecydowała piorunująca druga połowa. Gracze Orkana nie byli w stanie zatrzymać szybkich, składnych akcji łodzian. Bardzo dobrze w roli łącznika ataku po raz kolejny spisał się Paweł Urbaniak.
Najpierw jednak trzeba było stoczyć morderczą walkę w młynie. Nasza drużyna dominowała w tej formacji, ale nie potrafiła tego udokumentować zdobytymi punktami. Szwankowało ostatnie podanie, akcje kończyły się zgubieniem piłki czy podaniem do przodu. I choć gospodarze po raz pierwszy pojawili się pod polem punktowym łodzian dopiero w 34 minucie pojedynku, pierwsza połowa skończyła się futbolowym wynikiem 0:0.
W drugim wydawało się, że gościom będzie trudniej bo ... Czytaj więcej »

Kategoria: Prasa. | Wyświetleń: 198 | Dodał: Qubast | Data: 05 Pażdż. 2020 | Komentarze (0)

Siódma kolejka Ekstraligi rugby nie zawiodła. Tym razem wygrali faworyci, ale po jakiej walce! W Warszawie Skra dosłownie urwała się ze stryczka. W derbach Trójmiasta Lechia mogła pokonać Ogniwo. W Sochaczewie Orkan dopiero w końcówce dał się przełamać Łodzi.

Najbliżej niespodzianki było w Warszawie. Faworyzowana Skra wygrała w derbach Mazowsza 27:20, ale to goście z Siedlec bardzo długo byli stroną dominującą. Do przerwy Awenta Pogoń prowadziła 17:14. Między 50, a 65 minutą meczu goście, którzy mieli od początku gigantyczną przewagę w młynie dyktowanym, byli kilka razy na warszawskim polu punktowym, ale nie zdołali przycisnąć piłki do murawy.

- Niestety, nie zdołaliśmy tej przewagi udokumentować przyłożeniem. Zabrakło zimnej głowy. Nie wyciąga się piłki z młyna, gdy ten pcha rywali na ich pole punktowe. Nam się to przyd ... Czytaj więcej »