Strona Kibiców Rugby

Kategoria: Fotorelacje z meczu. | Wyświetleń: 271 | Dodał: Qubast | Data: 25 Pażdż. 2020 | Komentarze (0)

Pomysł zgłoszenia kandydatury do organizacji Pucharu Świata w rugby w 2027 lub 2031 roku zyskuje w Rosji coraz więcej zwolenników. Powołany w tym celu zespół roboczy zaproponował, aby większość meczów odbywała się na stadionach piłkarskich MŚ 2018.

O planach zorganizowania największej światowej imprezy w rugby poinformował agencję TASS wiceszef rosyjskiego ministerstwa sportu Azat Kadyrow podczas konferencji w Jekaterynburgu.

Jak powiedział, nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji czy Rosja będzie ubiegać się o PŚ w 2027 czy 2031 roku. Nie jest wykluczone, że zgłosi się do obu terminów.

Wielkim faworytem do goszczenia edycji 2027 jest Australia. Początkowo swoją kandydaturę zgłosiła także Argentyna, ale ostatecznie została ona wycofana. Chętni są także Amerykanie, choć nie wiadomo jeszcze czy ich propozycja dotyczyć będ ... Czytaj więcej »

Kategoria: Rugby Zagranica | Wyświetleń: 192 | Dodał: Qubast | Data: 25 Pażdż. 2020 | Komentarze (0)

W weekend odbyły się tylko dwa spotkania 9. kolejki ekstraligi rugby. Po ciekawym pojedynku Orkan Sochaczew przegrał z Awentą Pogoń Siedlce 27:48. Nie było emocji w Gdańsku, gdzie Lechia pokonała Juvenię Kraków 38:5. Pozostałe trzy mecze przełożono ze względu na przypadki zakażań koronawirusem. Wcześniej odwołano wszystkie mecze 8. kolejki oraz jedno 6. Na razie nie wiadomo, czy w tym roku zostaną rozegrane zaległe mecze.

W Sochaczewie, w pierwszej połowie Pogoń prowadziła 19:0, a po pierwszych 40 minutach 26:12. Wydało się, że wygra bez problemów, ale Orkan pokazał świetną grę po przerwie. W 62. min. wykorzystał rzut karny i było 27:26. Jednak w końcówce goście przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Obie ekipy zdobyły punkt bonusowy. Zdaniem trenera Juvenii Konrada Jarosza, porażka w Gdańsku to efekt sporego osłabienia jego ekipy. Zabra ... Czytaj więcej »

Kategoria: Ekstraliga. | Wyświetleń: 229 | Dodał: Qubast | Data: 25 Pażdż. 2020 | Komentarze (0)