Strona Kibiców Rugby

16:36:19
Ciekawie w Sochaczewie, bez emocji w Gdańsku.

W weekend odbyły się tylko dwa spotkania 9. kolejki ekstraligi rugby. Po ciekawym pojedynku Orkan Sochaczew przegrał z Awentą Pogoń Siedlce 27:48. Nie było emocji w Gdańsku, gdzie Lechia pokonała Juvenię Kraków 38:5. Pozostałe trzy mecze przełożono ze względu na przypadki zakażań koronawirusem. Wcześniej odwołano wszystkie mecze 8. kolejki oraz jedno 6. Na razie nie wiadomo, czy w tym roku zostaną rozegrane zaległe mecze.

W Sochaczewie, w pierwszej połowie Pogoń prowadziła 19:0, a po pierwszych 40 minutach 26:12. Wydało się, że wygra bez problemów, ale Orkan pokazał świetną grę po przerwie. W 62. min. wykorzystał rzut karny i było 27:26. Jednak w końcówce goście przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Obie ekipy zdobyły punkt bonusowy. Zdaniem trenera Juvenii Konrada Jarosza, porażka w Gdańsku to efekt sporego osłabienia jego ekipy. Zabrakło Adama Grabskiego i Marcina Siemaszko z pierwszej linii młyna, Krzysztofa Goli czy Michała Jurczyńskiego. Pięciu graczy przystąpiło do gry niemal z marszu, z powodu dziesięciodniowej kwarantanny po zgrupowaniu reprezentacji Polski U20. "Wiedzieliśmy, że choćby z tego powodu będzie to bardzo trudny mecz.

Lechia od lat znana jest z twardej i konsekwentnej gry młynem, a nasz młody zespół wyraźnie odstawał od rywali na tle warunków fizycznych. Pierwsza połowa była jak walka Dawida z Goliatem, tyle że Goliat wygrywał. Nasza drużyna przyjęła atak, straciła mnóstwo sił w obronie i nie potrafiła wykorzystać swoich atutów, by przejąć inicjatywę, stąd wysokie prowadzenie i aż pięć przyłożeń Lechii" - powiedział trener "Smoków". W drugiej połowie krakowianie próbowali odrobić straty, ale bez powodzenia.

Komisja Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Rugby ponownie ukarała Skrę Warszawa. Tym razem zweryfikowano mecz 7. kolejki. Warszawianie pokonali w nim Awentę Pogoń Siedlce 27:20. Jednak mecz został zweryfikowany jako walkower na korzyść siedlczan 25:0, gdyż przez kilka minut w drużynie ze stolicy Polski grało za dużo obcokrajowców.

Wyniki meczów 9. kolejki: 2020-10-24: Lechia Gdańsk - Juvenia Kraków 38:5 (31:0) 2020-10-25: Orkan Sochaczew - Awenta Pogoń Siedlce 27:48 (12:26) Arka Gdynia - Master Pharm Rugby Łódź, przełożony Edach Budowlani Lublin - Ogniwo Sopot, przełożony Skra Warszawa - Sparta Jarocin, przełożony (sport.interia.pl)

Kategoria: Ekstraliga. | Wyświetleń: 227 | Dodał: Qubast | Rating: 0.0/0