Strona Kibiców Rugby

19:54:45
Zwycięstwo Budowlanych, ciekawie w Sochaczewie.

Drużyna Edach Budowlanych Lublin pokonała Arkę Gdynia 47:34 w meczu 7. kolejki ekstraligi rugby. Spotkanie było punktem kulminacyjnym obchodów 45-lecia istnienia lubelskiego klubu. Nie było niespodzianki Warszawie. Tamtejsza Skra co prawda przegrywała do przerwy z Awentą Pogoń Siedlce 14:17, ale ostatecznie zwyciężyła 27:20. Nie zdołała jednak zdobyć punktu bonusowego. W efekcie straciła drugie miejsce w tabeli (na rzecz Master Pharm Rugby Łódź) i zwiększyła się jej strata do Ogniwa Sopot. Lider rozgrywek w derbach Trójmiasta pokonał na wyjeździe Lechię Gdańsk 31:24.

W Krakowie Juvenia nie miała większych trudności, aby pokonać beniaminka, Spartę Jarocin (44:24).

Ciekawy był mecz w Sochaczewie. Co prawda do przerwy było 0:0, ale emocji nie brakowało. W 55. min. łodzianie dobrze przeprowadzili aut, który był wykonywany blisko pola, po czym przyłożyli piłkę. Po dobrym podwyższeniu było 0:7. Orkan zaatakował z animuszem i wydawało się, że szybko wyrówna. Jednak w 67. min. stracił piłkę na połowie rywala, po czym skuteczną kontrę wykonał Master Pharm Rugby. Po dobrym przyłożeniu i podwyższeniu powiększył on swoją przewagę do 14 punktów. Ostatecznie wygrał 26:7 (z bonusem).

Zainteresowanie pojedynkiem było duże. Na trybunach zasiadł komplet kibiców (obniżony ze względu na obostrzenia sanitarne), 440. Wieli widzów obserwowało rywalizację będąc za ogrodzeniem stadionu (w Sochaczewie trybuny są z jednej strony obiektu).

Komisja Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Rugby ponownie ukarała Skrę Warszawa. Warszawianie tym razem stracili jeden punkt w tabeli gdyż nie wystawili wymaganej regulaminem liczby zawodników młodzieżowych w zespole w meczu 6. kolejki, z Ogniwem Sopot (zespół z Trójmiasta wygrał to spotkanie 23:20).

Wyniki meczów 7. kolejki:

2020-10-03:

Edach Budowlani Lublin - Arka Gdynia 47:34 (28:17)
Lechia Gdańsk - Ogniwo Sopot 24:31 (19:24)
Skra Warszawa - Awenta Pogoń Siedlce 27:20 (14:17)

2020-10-04:

Juvenia Kraków - Sparta Sochaczew 44:24 (27:10)
Orkan Sochaczew - Master Pharm Rugby Łódź 7:26 (0:0)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, małe punkty, punkty, punkty bonusowe, różnica):
1. Ogniwo Sopot 7 7 0 0 257:88 33 (5) +169
2. Master Pharm Rugby Łódź 7 4 1 2 226:116 22 (4) +110
3. Skra Warszawa 7 5 0 2 209:150 22 (4) +59
4. Edach Budowlani Lublin 7 3 0 4 209:188 18 (6) +21
5. Orkan Sochaczew 7 3 1 3 158:168 18 (4) -10
6. Lechia Gdańsk 7 3 0 4 163:177 15 (3) -14
7. Arka Gdynia 7 3 0 4 159:195 14 (3) -35
8. Awenta Pogoń Siedlce 6 2 1 3 180:145 13 (3) +35